Zaznacz stronę

Z czym przeciętnemu Polakowi kojarzy się określenie „kosmetyki naturalne”?

W przeważającej większości z domowymi maseczkami z jajka lub ogórka, a w najlepszym razie z preparatami na bazie miodu czy wyciągów roślinnych. Tak czy inaczej są one zazwyczaj traktowane z pobłażaniem, stawiane niejako w cieniu kosmetyków przetworzonych chemicznie, tak jakby ich skuteczność miała być z góry uznana za znikomą. Jest to wyobrażenie zupełnie błędne, a u jego podstaw leży niestety kompletny brak rzetelnej informacji w mediach na temat tego, jak wiele zalet posiadają wszystkie eko kosmetyki.

Skuteczniejsze od chemii

Po pierwsze kosmetyki naturalne z zasady zawierają o wiele więcej składników aktywnych, które są podstawowym warunkiem skuteczności danego preparatu. Przetworzone w procesie przemysłowym kosmetyki konwencjonalne skomponowane są z małej ilości właściwej treści, rozpuszczonej w tak zwanych wypełniaczach, czyli wazelinie albo po prostu wodzie. Natomiast ekologiczne produkcja preparatów pielęgnacyjnych zakłada użycie czynników skoncentrowanych, w postaci olejków i ekstraktów roślinnych.

Bogaty skład

Wykorzystywane do produkcji eko kosmetyków substancje aktywne są prawdziwymi bombami witamin oraz minerałów, zapewniających wspaniały wygląd oraz świeżość cery. Dodatkowo w przeciwieństwie do używanych w przemyśle sztucznych barwników i aromatów, tutaj stosowane są wyłącznie olejki eteryczne, które nadają preparatowi wspaniały, naturalny zapach, wzbogacając go jednocześnie o dodatkowe składniki aktywne. W efekcie kosmetyk ekologiczny działa często lepiej, niż jego konwencjonalny odpowiednik.