Zaznacz stronę

Postęp technologiczny i szybki rozwój cywilizacyjny miały duży wpływ na produkcję kosmetyków. Substancje naturalne znajdujące się w kosmetykach pielęgnacyjnych zostały zastąpione tańszymi w produkcji substancjami chemicznymi. Wzrost świadomości ekologicznej w społeczeństwie i zrozumienie zagrożeń, jakie niesie, za sobą dalsza biodegradacja środowiska naturalnego zwiększyły, zainteresowanie konsumentów preparatami naturalnymi. Kosmetyki naturalne cieszą się coraz większą popularnością wśród osób prowadzących higieniczny tryb życia i deklarujących chęć powrotu do natury.

Kosmetyki naturalne i substancje roślinne

Kosmetyki organiczne oznaczone certyfikatem Ekocert, Cosmebio, ICEA, BDIH to przyjazne dla środowiska produkty wysokiej jakości. Składniki znajdujące się w kosmetykach naturalnych w prosty i nieinwazyjny sposób wspierają procesy odnowy skóry i dostarczają jej substancji ochronnych. Kosmetyki organiczne zawierają w swoim składzie tylko wysokiej, jakości składniki pochodzenia roślinnego m. in. wyciągi z ziół, olejki eteryczne i woski. Brak surowców pochodzenia zwierzęcego, proste składy bez szkodliwych zapychaczy i konserwantów oraz biodegradowalne opakowania to największe atuty produktów naturalnych. Wysokiej klasy kosmetyki naturalne produkowane są z surowców, które spełniają ściśle określone normy określające porę zbioru, skład chemiczny gleby, na której zostały posiane itp.

Wysokie wymagania dotyczące surowców i sposobu ich przetwarzania gwarantują produkty najwyższej jakości. Produkty te opatrzone są certyfikatem jakości, który potwierdza wysoką jakość wyrobu i naturalny skład. Produkty naturalne nie zawierają żadnych zanieczyszczeń, pozbawione są, syntetycznych dodatków a ich produkcja nie zagraża, środowisku. Preparaty te nie są testowane na zwierzętach i są dobrze tolerowane przez skórę. Brak chemicznych dodatków i wyraźna informacja o składnikach, które wchodzą, w skład produktu ułatwiają, dobranie odpowiedniego kosmetyku. Brak środków konserwujących i krótka data przydatności gwarantują świeżość preparatów i umożliwiają odpowiednie działanie pielęgnacyjne substancjom czynnym zawartym w kosmetyku.

Kosmetyki naturalne dedykowane są osobom proekologicznym, które cenią naturalny i zdrowy styl życia. Organiczne, łatwo przyswajalne substancje, produkcja niepowodująca dalszej biodegradacji środowiska naturalnego to zalety produktów naturalnych. Zalety te doceniane są przez stale powiększające się grono osób propagujących życie w zgodzie z naturą.